Kustosz

POD PATRONATEM KUSTOSZA SANKTUARIUM MARYJNEGO W BOLESZYNIE
KS. KANONIKA PIOTRA NOWAKA

Nasze produkty (rozwiń )
Pokłon Pasterzy - Gerrit van Honthorst

Pokłon Pasterzy - Gerrit van Honthorst

Wybierz Rozmiar:

Cena 320,00

Ilość
Zamówienia telefoniczne: tel.: 883 92 55 68 adres e-mail: sklep@dlaksiedza.pl
Pokłon Pasterzy - Gerrit van Honthorst

Obecnie obraz znajduje się w Muzeum Wallrf-Richartz w Niemczech. 
Powstał około 1622 r. 

 Obraz Pokłon Pasterzy - Gerrit van Honthorst.

Gerrit lub Gerard van Honthorst (ur. 4 listopada 1592 w Utrechcie, zm. 27 kwietnia 1656, tamże)  - holenderski malarz i rysownik barokowy.

Uczeń Abrahama Bloemaerta, przez ok. 10 lat przebywał we Włoszech, gdzie znalazł się pod wpływem twórczości Caravaggia. Malował obrazy o tematyce mitologicznej i religijnej. Perfekcyjnie stosował efekty świetlne, szczególnie przy użyciu niewidocznego źródła światła, z upodobaniem malował nokturny, czyli sceny nocne, które umożliwiały mu stosowanie zaawansowanych technik z użyciem kontrastów światłocieniowych. Dzięki temu uzyskał przydomek Gherardo della Notte[1].

1622 powrócił do Holandii i wkrótce radykalnie zmienił styl, rozjaśnił paletę i zajął się głównie portretem. Malował też muzyków w czasie koncertów i życie artystów. Pracował m.in. na dworach króla Danii Chrystiana IV Oldenburga i króla Anglii Karola I Stuarta. W latach 1637-1652przebywał w Hadze, gdzie był nadwornym malarzem książąt Orańskich i malował portrety członków rodu panującego. Zmarł w Utrechcie w 1656.

ZAPRASZAMY DO WYBORU RAMY - dział RAMY OZDOBNE